Saulės elektrinės įrengimas – turėtų būti apgalvotas sprendimas, leisiantis naudoti švarią energiją ir sutaupyti elektrai išleidžiamas lėšas. Šis sprendimas prisidėtų prie Lietuvos valstybės tikslų vystyti atsinaujinančios energetikos plėtrą ir didinti šalies energetinę nepriklausomybę nuo kitų valstybių.
Lietuva yra išsikėlusi tikslą iki 2025 metų turėti iki 1,5 GW galios saulės elektrinių tinklą. Nuosavas jėgaines šiuo metu turi 2,6 % Lietuvos gyventojų, o visoje šalyje jau yra apie 3000 įmonių, kurios naudoja šią žaliąją energiją.
Saulės elektrinės įrengimas: nuo ko pradėti?
Kokybiškas saulės elektrinės įrengimas mūsų komandai kasdieninis darbas, kurį atlikome jau šimtus kartų. Mes turime reikiamą patirtį ir garantuojame, kad įrengtos jėgainės tarnaus ilgus metus.
Svarstant apie saulės elektrinės įrengimą pradžioje reikia įsivertinti įrengimo galimybes ir naudą:
- Kur planuojama montuoti jėgainę – ant stogo, ant žemės, ant pastato fasado?
- Kokia galia reikalinga?
- Kiek energijos bus galima sugeneruoti ir sutaupyti?
- Per kiek laiko atsipirks elektrinė?
Saulės elektrinės įrengimas ant stogo, žemės ar fasado
Jeigu saulės elektrinės įrengiamos ant stogo, reikia įvertinti, kokia yra stogo danga, ar yra pakankamai tinkamo ploto jėgainei, kurioje pusėje – rytų, vakarų, pietų ar kt. planuojama įrengti elektrinę. Tai vienas iš populiariausių pasirinkimų, leidžiantis efektyviai išnaudoti pastato stogą ir sugeneruoti optimalų energijos kiekį.
Saulės elektrinės įrengimas ant žemės taip pat geras sprendimas. Jis naudingas tuo, kad modulius galima pakreipti idealiu kampu ir pasukti ten, kur jie gaus daugiausiai saulės spindulių. Kuo daugiau žemės, tuo didesnės galios jėgainę galima pastatyti. Kai kurios gamybos įmonės Lietuvoje yra įsirengę didžiules saulės elektrines ant žemės, nes tokio sprendimo neriboja stogo plotas. Tokią elektrinę gali įsidiegti ir fiziniai asmenys, turintys nuosavos žemės plotą prie namo, sodyboje ar kitoje vietovėje.
Šiuolaikiškas sprendimas būtų saulės elektrinės įrengimas ant pastato fasado. Šis įrengimo būdas gali būti pasirinktas, kai nėra tinkamo stogo ir žemės sklypo, urbanistinėse vietovėse ir didmiesčiuose. Toks pastatas ne tik būtų panaudotas švarios energijos gamybai, bet ir atrodytų išskirtinai šiuolaikiškai. Tiesa, saulės elektrinės ant fasado sugeneruos mažiau energijos, ypač jeigu jos nėra orientuotos į pietus, o jų montavimas bus sudėtingesnis ir šiek tiek brangesnis.
Taigi, planuojant saulės elektrinės įrengimą reikia numatyti atitinkamą plotą, kurį ji užims, reikalingą galią, pasirinkti kokybiškus saulės modulius ir patyrusius montuotojus.
Mūsų komanda atliks saulės elektrinės įrengimą nuo pirminės analizės, projekto parengimo iki elektrinės pajungimo, o vėliau priežiūros. Esame atsakingi ir garantuojame atliktų darbų kokybę kiekviename etape.
Saulės elektrinės moduliai
Paskaičiavus, kokios galios elektrinę norima montuoti, reikia pasirinkti saulės modulius – pagrindinę konstrukcijos dalį. Nuo jų kokybės priklausys jėgainės efektyvumas, ilgaamžiškumas. Žinoma, brangesni moduliai bus geresnės kokybės, todėl reikia įvertinti visus pliusus ir minusus, atsižvelgti į turimą biudžetą ir išsirinkti tinkamiausią variantą.
Saulės moduliai yra kelių tipų:
Monokristaliniai – tai moduliai, kurie gaminami iš vieno silicio kristalo, todėl jie sugeneruos daugiausiai energijos.
Polikristaliniai moduliai tai geriausias pasirinkimas, norintiems šiek tiek sutaupyti. Jie pagaminti iš kelių silicio kristalų, jų efektyvumas šiek tiek mažesnis, o kaina pigesnė.
Plonasluoksniai moduliai yra lengvi ir lankstūs. Ant tvirtos konstrukcijos stogų dažniausiai nenaudojami. Tai tinkamas sprendimas kai paviršius nėra lygus. Nors plonasluoksnių modulių efektyvumas mažesnis nei minėtų anksčiau, tačiau tai vis tiek geras būdas išnaudoti įvairius paviršius. Švarios energijos gamybai galima panaudoti kupolų stogus, arkines konstrukcijas, lengvų stogų paviršių, silpnų konstrukcijų pastatus, pastatų fasadus.
Saulės elektrinės įrengimas su geros kokybės moduliais veiks optimaliu režimu, konstrukcijos bus tvirtos ir patikimos. Mes padėsime išsirinkti geriausius modulius, atsižvelgę į jūsų pageidavimus ir norimą skirti biudžetą.
Saulės elektrinės montavimas
Išsirinkus modulius ir parengus saulės elektrinės įrengimo projektą toliau vykdomi montavimo darbai:
- ant stogo montuojamos tvirtinimo detalės ir laikikliai;
- tvirtinami saulės moduliai;
- naudojamas inverteris ir kiti komponentai, kurie sujungiami su elektros tinklu;
- saulės elektrinė pajungiama prie elektros tinklų (ESO);
- pateikiami dokumentai ESO ir užregistruojama saulės elektrinė;
- yra galimybė įdiegti įrangą, leidžiančią stebėti elektrinės sistemą per nuotolį.
„Akitex“ komanda atlieka visus montavimo darbus nuo projekto parengimo iki saulės jėgainės registravimo.
Kokie reikalavimai fiziniams asmenims, norintiems gauti APVA paramą?
Nusprendus įsirengti saulės elektrinę būtų naudinga pasinaudoti Aplinkos projektų agentūros (APVA) teikiama parama fiziniams ir juridiniams asmenims. Parama gaminantiems vartotojams siekia iki 30 % ir ženkliai sumažina elektrinės įrengimo kaštus.
- Paramą galintys gauti fiziniai asmenys:
- Nuosavo namo savininkai
- Buto savininkai
- Sodo namo savininkai
- Turintys panaudos ar nuomos sutartis ne mažiau nei 6 mėnesiams
- Kvietimo pasirinkimas
Kvietimo pasirinkimas priklauso nuo to, kuriame regione numatytas saulės elektrinės įrengimas. Reikėtų pasirinkti vieną iš šių regionų – Sostinės, Vidurio Lietuvos, Vakarų Lietuvos.
Vienam elektros naudojimo objektui (adresui) galima viena paraiška. Norint gauti paramą keliems objektams atitinkamai reikėtų pildyti kelias paraiškas.
- Privalomi dokumentai pateikti prašymui dėl paramos
- Elektrinės prijungimo prie elektros skirstymo tinklų (ESO) išduotos sąlygos.
- Objekto, kuriame bus naudojama elektra unikalus numeris, kuris pateiktas VĮ Registrų centro Nekilnojamo turto išraše.
- Objekto, kuriame bus įrengta saulės elektrinė unikalus numeris.
- Saulės elektrinės įrengimo galia, už kurią prašoma parama.
- Jeigu objektas turi panaudos ar nuomos sutartis, reikalingas sutikimas iš nuomotojo ar panaudos davėjo, kad projekto veiklos saulės elektrinės įrengimo objekte bus vykdomos ne trumpiau nei 10 metų.
- Prašymo teikimas
Prašymas paramai teikiamas per APVIS svetainę prisijungiant per Elektroninius valdžios vartus. Toliau pasirenkamas aktualus kvietimas atsižvelgiant, kokiame regione yra elektros vartojimo objektas.
Jeigu jums trūksta papildomos informacijos kaip gauti paramą saulės elektrinės įrengimui, kaip paruošti dokumentus, kreipkitės į mus, „Akitex“ komanda padės visais klausimais.
Saulės elektrinės įrengimą patikėkite mums
Mes esame kvalifikuota „Akitex“ komanda užtikrinanti greitą, sklandų ir kokybišką darbų atlikimą, naudojant aukščiausios kokybės detales ir įrangą.
Mes sklandžiai bendradarbiaujame su klientais, todėl saulės elektrinės įrengimas jiems nesukelia jokių didelių rūpesčių. Mes žinome, kaip ir kokius darbus reikia atlikti, kaip sutvarkyti dokumentus, padedame gauti APVA teikiamą paramą.
Mes prižiūrime jau įdiegtas saulės jėgaines, atliekame:
- Inverterio duomenų analizę ir programinės dalies atnaujinimą.
- Patikrinimus termovizine kamera, kuri leidžia nustatyti plika akimi nematomus pažeidimus.
- Atliekame saulės modulių izoliacinės varžos matavimus, kurių dėka galime nustatyti defektus ankstyvoje stadijoje ir išvengti visos sistemos gedimo.
Mes taip pat teikiame saulės modulių valymo paslaugas. Ilgainiui jie apsineša dulkėmis ir nešvarumais, kurie mažina jėgainės efektyvumą, todėl reikalingas reguliarus elektrinės valymas.
Gaukite visas paslaugas iš vienų rankų: saulės elektrinės įrengimo, priežiūros ir valymo. Mes prisiimame visišką atsakomybę už šiuos darbus, todėl galėsite džiaugtis puikiai veikiančia elektrine, gaminančia aplinką tausojančią energiją.